KONST / Litografier / Färglitografier 6823124
*
nr 682 3124
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), 227/360 & 55/310, ca 30 x 45 & 25 x 70
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2011
kl 17:18:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 16:50:43
1
100 kr
16/2 23:16:18
2
200 kr
18/2 00:48:56
3
200 kr
18/2 00:49:14
3
250 kr
18/2 10:21:59
2
500 kr
20/2 17:15:12
4
350 kr
20/2 17:16:06
4
450 kr
20/2 17:16:51
4
550 kr
21/2 14:23:41
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 682 3124
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), 227/360 & 55/310, ca 30 x 45 & 25 x 70
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 16:50:43 | 1 | 100 kr |
16/2 23:16:18 | 2 | 200 kr |
18/2 00:48:56 | 3 | 200 kr |
18/2 00:49:14 | 3 | 250 kr |
18/2 10:21:59 | 2 | 500 kr |
20/2 17:15:12 | 4 | 350 kr |
20/2 17:16:06 | 4 | 450 kr |
20/2 17:16:51 | 4 | 550 kr |
21/2 14:23:41 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56